پخش زنده اینترنتی چیست ؟

پخش زنده رویدادها  (Live stream events)

پوشش زنده هر رویداد بر روی بستر اینترنت می باشد. به عبارت دیگر، پوشش یک رویداد درحال برگزاری و ارسال صوتی و تصویری و محتوای چند رسانه ای آن به دیگر مشتریانی که امکان حضور در محل رویداد را ندارند به عبارتی دیگر امکان مشارکت تعداد بیشتری از علاقه مندان به یک رویداد بدون محدودیت مکانی .

تعریف ساده تر :

سرویس پخش زنده اینترنتی یا همان لایو استریم در واقع ضبط تصاویر ویدئویی با کمک دوربین های پیشرفته امروزی یا هر امکانات سخت افزار دیگر نظیر گوشی های هوشمند امروزی و یا وب کم و … و پخش بصورت همگانی بر روی بستر اینترنت(سایت یا اپلیکیشن) یا سایت اختصاصی خودتان می باشد.

About image
About image
About image

امکانات پخش زنده هم آگاه

-امکانات سامانه فروش بلیت،فروش بلیط برای مشاهده رویداد به منظور کسب درآمد و ایجاد بازارهای جدید،تعریف بلیط با قیمت های متفاوت،تعیین سقف خرید بلیط برای رویداد،اعلام بلیتهای فروخته شده/مانده/بلاک شده

استفاده از CDN در این سیستم به عنوان یک شبکه تحویل محتوا کمک بزرگی به کیفیت پخش و در دسترس بودن سرویس میکند …

-نمایش فهرست برنامه ها با دسته بندی: کنسرت/نمایش/جشنواره/همایش/سالن

-Adaptive Bitrate ( تنظیم کیفیت ویدیو با اینترنت گیرنده و جلوگیری از قطع شدن تصویر) امکان دریافت با اینترنت ۵۱۲کیلوبیت

-قابلیت مشاهده بر روی هر دستگاه متصل به اینترنت مانند تبلت – گوشی – لپ تاپ و ..

-امکان تعریف رویداد خصوصی و امکان مشاهده بازپخش رویداد

-قابلیت پرزنت آنلاین ( مشاهده پاورپوینت استاد روی سیستم شاگردان و حرکت اتوماتیک بین آنها با تغییر اسلاید استاد)

-امکان سویچ بین تصویر پخش زنده و پرزنت آنلاین و نمایش همزمان آن

امکان ضبط برنامه زنده شما در هنگام پخش و ذخیره آن بر روی سرور و تحویل آنی آن پس از ضبط و اتمام برنامه به صورت خودکار فراهم امده است …

image

پخش زنده کنسرت ها جشن ها و رویدادهای هنری

با استفاده از این سامانه، می توان  کنسرت ها را برای پخش زنده اینترنتی پیش فروش کرد و به هنگام برگزاری کنسرت کاربرانی که قبلاً بلیط کنسرت آنلاین را تهیه کردند، می توانند با ورود به حساب کاربری خود در وب سایت و یا بصورت خرید بلیط از درگاه بانک به صورت زنده از اقصی نقاط جهان کنسرت را مشاهده بنمایند.

image

کلاس آموزشی/ سمینار/ کنفرانس/همایش/ کارگاه های آموزشی

پخش زنده کمک ویژه ایی به  موسسات آموزشی برای برگزاری کلاس های آنلاین و  همایش های تخصصی می کند .همچنین کنفرانس های علمی و کاربردی برای دانشگاه ها و مراکز آموزشی را میتواند پوشش دهد .و این یعنی تعداد افراد شرکت در این رویدادها محدودیت ندارد .

برگزارکنندگان سمینار/ وبینار/ کنفرانس/ همایش /  سالانه صدها همایش، سمینار، وبینار و …در کشور برگزار می شود که طرفداران بسیار زیادی دارد ولی به دلیل مشغله زیاد و یا هزینه های بالای شرکت حضوری و فیزیکی برای خیلی ها مقدور نیست. شما می توانید با فروش بلیت این مراسم و یا دعوت آنلاین از بازدیدکنندگان با هزینه ای کمتر تعداد بسیار زیادی را به صورت آنلاین به کنفرانس های خود  جذب نمایید و این امر به دلیل سادگی، ارزانتز بودن و صرفه جویی وقت می تواند طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب نماید.